Hlavní navigace

Kooperativa - prac. úraz - kdy vyplácet

• (neregistrovaný) 89.177.211.---

2. 12. 2013 11:19

Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat je tak nějak zažito, že Kooperativa vyplácí pracovní úraz až po ukončení prac. neschopnosti, ale doslechla jsem se, že v zákoně je, že to musí začít vyplácet hned. Já jsem to bohužel nikde nenašla, ale když jsem tam volala, tak mi řekli ať napíšeme žádost a že se uvidí jak se k tomu postaví - což se mi nějak nepozdává. Zaměstnanec je asi 4měsíce v neschopnosti a jelikož musel sám hradit veškeré možné výdaje za léčbu, penízky docházejí. Prosím nesetkali jste se s něčím podobným? díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2013 11:50

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Kooperativa - prac. úraz - kdy vyplá
      Oškodnění dělám po dohodě se zaměstnacem, buď tím způsobem, že provedu odškodnění po ukončení nemocenské a nechám odškodnit Kooperativou přímo na účet zaměstnance nebo každý měsíc, s tím, že odškodnění dávám do výplaty a Kooperativě pošlu za daný měsíc vyčíslené odškodnění a oni peníze přepošlou nám. Tento druhý postup je však náročnější, protože musím každý měsíc čekat, až mi OSSZ potvrdí kolik vyplatili na nemocenské, abych mohla vše spočítat a dát do dýplaty.

• 2. 12. 2013 12:47

MH. (neregistrovaný) 89.177.211.---

ahááá tak já to mám vše připravené jako, že je nemocen doposud a od SP to mám také vyčíslené jako doposud a dala jsem ať to vše posílají jemu na účet, podle toho co píšete tak to asi není nejlepší že?

• 2. 12. 2013 13:18

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Já jsem pouze napsala, jak to dělám já. Ale klidně můžete zvolit vámi popsaný postup. K určitému datu spočítáte náhradu za ztrátu na výdělku, přepošlete na Kooperativu, napíšete účet zaměstnance a oni mu to proplatí. A za další období pokračujete zase stejně, při posledním výpočtu (po ukončení nemoci) pak připočítáte i bolestné a poplatek za vystavení bolestného.

• 2. 12. 2013 14:52

MH. (neregistrovaný) 89.177.211.---

děkuji moc a zdravím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).