Hlavní navigace

Nájem

  • (neregistrovaný) 89.177.102.---

    2. 12. 2013 14:45

    Dobrý den, prosím o radu jak řešíte účetně situaci kdy firma platí ze svého účtu nájem zaměstnanci, např vedoucímu pracovníkovi, který má bydliště v jiné zemi.
    1. Je to náklad nedanový?
    2. Dodaňujete ve mzdách SP, ZP a dan?
    Děkuji moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 12. 2013 7:16

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: nájem
      pokud se jedná o tzv. přechodné ubytování (nejde o ubytování na pracovní cestě) pak dle § 6 odst. 9 písm. i) ZDP je částka 3500,- Kč měsíčně od daně osvobozena, hodnota nad tuto částku podléhá dani z příjmů, odvodům na SP a ZP
      pokud splníte podmínky uvedené v §24 odst. 2 písm. j) bod 5. ZDP, můžete dát jako daňový náklad

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).