OT: jak měl vypadat NOZ

  • (neregistrovaný)

    2. 1. 2014 22:50

    Správně by měl každému návrhu zákona předcházet věcný záměr zákona. U NOZ se tak stalo.

    Usnesení vlády ČR č. 345 ze dne 18. dubna 2001 k návrhu věcného záměru občanského zákoníku uvádělo:

    "Respektováno bude, že řeč zákona má být prostá, nehledaná a jasná, že se má vyhýbat strojenosti a vytváření umělé patiny a že zákon, a v prvé řadě zákoník občanský, není určen pro právníky a filology, ale pro občanstvo."

    S ohledem na § 4/1 NOZ nechám vyhodnocení, jak se podařilo naplnit věcný záměr, na každém uživateli NOZ.

    Hezký den!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2014 23:56

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: OT: jak měl vypadat NOZ
      Pavle, nepředvídatelnost NOZ je přímo vtělena do §2/odst.2, věta za středníkem. Nejsem ovšem odborníkem na NOZ, takže co je a bude smyslem právního předpisu NOZ a co je jasný úmysl zákonodárce nám třeba vysvětlí již za několik/desítek/ let soudy.
      "Kdo nevěří, ať tam běží" (tedy na soudy).

    • 3. 1. 2014 9:02

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: OT: jak měl vypadat NOZ
      Neděsíme, holá skutečnost.
      http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/84329-soudci-strasi-ohledne-noveho-obcanskeho-zakoniku-a-toto-hrozi/

    • 3. 1. 2014 10:09

      pája

      Re: OT: jak měl vypadat NOZ
      Přesně toto mi připomíná por. Troníka v Černých baronech, který šišlavým hlavem pravil"v nejlepším světle slova smyslu".
      ten §4/1 to je ovšem perla...už jen chybí otázka"a čo si Kefalín představujetě pod tým pojmom schopnost užívat jej s běžnou péčí a opatrností?"

      Kdyby to nebylo spíše k pláči, tak by se člověk při četbě tohoto veledíla smál od rána do včera.

      Přímo mne děsí opakovaná vyjádření šéfa autor. kolektivu, jak je to perfektní a dokonalé, hrozí, že rekodifikace bude pokračov at, to se z toho asi po.....em.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).