Hlavní navigace

DPP a srážková daň 2014

  • (neregistrovaný) 178.248.58.---

    3. 1. 2014 1:01

    Dobrý den,
    prosím Vás, můžete mi potvrdit následující, že jsem postup pochopila správně?
    Jde mi o dopad změny limitu srážkové daně (§6 odst. 4 - DZP).

    Zaměstnankyně bude letos (2014) na DPP s příjmem do 10.000,-Kč a nepodepíše prohlášení k dani.

    Měsíčně jí budu z příjmu z DPP odvádět srážkovou daň na účet 7720-... .
    Na konci roku může požádat o potvrzení o srážkové dani a já jí udělám DAP z příjmů a tam jí zohledním uhrazenou srážkovou daň (bude se chovat jako záloha ze závislé činnosti) (§36 odst. 7 DZP).

    A vystavím vyúčtování daně vybírané srážkou za plátce srážkové daně.

    Pochopila jsem problematiku správně?

    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).