Kniha jízd

  • (neregistrovaný)

    7. 1. 2014 9:42

    Dobrý den,
    mohl by mi někdo poradit jakým způsobem vést knihu jízd. Podnikatel FO má firemní auto, k osobním účelům ho nepoužívá. Musí se kniha jízd vést?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2014 10:02

      Ondřej Drbal (neregistrovaný)

      Re: Kniha jízd
      Ano,
      v pokynu D-6 se uvání:

      Pro účely uplatnění daňových výdajů na pohonné hmoty podle § 24 odst. 2 písm. k) zákona, pokud správce daně nestanoví jinak, vede poplatník evidenci jízd tak, aby takto vynaložené výdaje (náklady) mohl prokázat (§ 24 odst. 1 zákona). V evidenci jízd jsou uváděny minimálně tyto údaje: datum jízdy, cíl jízdy, účel jízdy, ujeté kilometry. Dále poplatník vede údaje o typu vozidla, registrační značce (státní poznávací značce), stavu ujetých kilometrů k 1. lednu (případně k datu zahájení činnosti nebo zahájení používání vozidla) a k 31. prosinci kalendářního roku (případně k datu ukončení činnosti nebo ukončení používání vozidla).

    • 7. 1. 2014 10:13

      Monika Nováková (neregistrovaný)

      Re: Kniha jízd
      Děkuji, ještě se chci zeptat, budu to dodělávat i zpětně, zhruba jízdy vím, ale úplně přesně samozřejmě ne, spotřeba se počítá jako průměrná spotřeba dle technického průkazu? Protože skutečná spotřeba je vyšší než dle technického průkazu.

    • 7. 1. 2014 11:39

      Ondřej Drbal (neregistrovaný)

      Re: Kniha jízd
      Proč by nemohla být vyšší, než je uvedená v TP? Já osobně neznám nikoho, kdo jezdí přesně za psanou spotřebu. Když bude rozdíl řádově v desítkách procent, tak problém nebude. Kdyby byla spotřeba o 100% vyšší než psaná, tak už by se asi divili.

    • 7. 1. 2014 10:02

      longstarr1

      Re: Kniha jízd
      http://www.cmiel.cz/aktuality/je-kniha-jizd-povinna/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).