Hlavní navigace

Úrok z prodlení dle nového Obč.zák. ??

  • (neregistrovaný) 91.187.58.---

    9. 1. 2014 8:27

    Dobrý den,
    v souvislosti se změnou Obč.zák.
    - jakou definici, ohledně úroku z prodlení při nedodržení termínu splatnoti, používáte od 1.1.2014 na vystavených fakturách ?

    Při nedodržení termínu splatnosti účtujeme úrok z prodlení dle ....
    § 1970 ?

    "§ 1970
    Po dlužníkovi, který je v prodlení se splácením peněžitého dluhu, může věřitel, který řádně splnil své smluvní a zákonné povinnosti, požadovat zaplacení úroku z prodlení, ledaže dlužník není za prodlení odpovědný. Výši úroku z prodlení stanoví vláda nařízením; neujednají-li strany výši úroku z prodlení, považuje se za ujednanou výše takto stanovená "

    (jedná se o Nařízení vlády č.351/2013)
    A co znamená pojem "
    ledaže dlužník není za prodlení odpovědný"
    Na školení jdeme až koncem ledna.
    Neví prosím, někdo ?

    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).