Hlavní navigace

OSVČ - prodej neodepsaného vozu-dodávka

  • (neregistrovaný) 86.49.4.---

    27. 1. 2014 22:32

    Dobrý den,

    prosím o radu. OSVČ koupil v roce 2011 dodávku, zařadil ji do obchodního majetku, z pořizovací ceny 200 000,- uplatnil odpočet 20 % DPH. V témže roce uplatnil odpis ve výši 11 % = 22000,-. V roce 2012 i 2013 odpis neuplatněn, odpis přerušen kvůli ztrátě.
    V roce 2014 se rozhodl dodávku prodat.
    1.Při podeji nespřízněné osobě odvede DPH ?
    2.Příjem z prodeje zdaní dle §7 + odvede SP a ZP ?
    3.Jak oznámí FÚ, že vozidlo prodal, aby neplatil silniční daň ?

    Děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).