Hlavní navigace

Zdanění důchodce DoPP + dotace

 • (neregistrovaný) 78.80.81.---

  12. 2. 2014 10:03

  Prosím o radu zkušené - důchodce má za rok 2013 dotaci ve výši 10.000,- Kč = příjem podle §10 zákona o DP, kde v odstavci 3) jsou příjmy ze zeměd.činnosti, kterou provozuje nepodnikatel (SHR)- to je odst.1a) -osvobozeny do výše příjmu 20.000,-Kč ročně za tuto činnost.
  Zároveň pracoval u naší společnosti na DoPP, kde za 1-6 podepsal prohlášení a za 7-12 nepodepsal prohlášení (v období 7-12/2013 má srážkovou i zálohovou daň).
  Musí si sám podávat DP nebo mu mohu udělat vyúčtování daně
  bez ohledu na dotaci, která je stejně osvobozená?
  Děkuji za radu.

  Už jsem získala odpověď:
  Takže si musí zpracovat a podat DP ZDP § 38g ... Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k..

  Můj dotaze je:
  A nestačilo by, kdybych mu udělala vyúčtování daně u nás ve firmě (má o něj sám zájem)? Stejně i když mu udělám vyúčtování daně já nebo si podá DP sám, tak mu nevznikne žádný doplatek a i přeplatek nebude asi k vyplacení (menší než 50 Kč).

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).