Hlavní navigace

Exekuce roční zúčt.-bývalý zaměstnanec

• (neregistrovaný) 90.180.49.---

20. 2. 2014 13:13

Dobrý den, prosím o radu: Včera nám došla exekuce na zaměstnance, který u nás skončil v prosinci 2013. Celnímu úřadu, který ji vymáhá jsem napsala, že už u nás nepracuje, teď mu ale budu dělat roční zúčtování, takže z něj bych měla exekuci srazit. Prosím ale o radu:
    1. Mám v tomto případě odečítat nezabavitelnou částku? Pán je na ÚP, kde pobírá podporu. Sráží mu tam nejspíš exekuci na běžné výživné, kterou už měl i u nás.
    2. A ještě prosím - jedná se o přednostní exekuci? Vymáhá ji Celní úřad, v textu je - daňová exekuce, ale jedná se nejspíš o nezaplacené pokuty za přestupky řidiče. Toto bych potřebovala určitě, i kdybych z RZ nesrážela, v dubnu pán nastoupí zpátky k nám a stejně mě to nemine. (také jsem to napsala Celnímu úřadu, na ÚP mu na ni stejně po výživném nezbyde a nikde jinde výdělky zatím mít nebude).
    3. Předpokládám dále, že až nastoupí zpět k nám tak přijde ex. příkaz na dlužné výživné, protože z podpory to na celé nevychází (bylo to tak i loni a předloni). Bude mít toto předpokládané dlužné výživné přednost před exekucí z Celního úřadu, která došla dřív?

• Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).