Hlavní navigace

Srážková daň v DP??

  • (neregistrovaný) 94.112.139.---

    4. 3. 2014 10:38

    Dobrý den,

    prosím o radu. Mám dohodu o provedení práce přesně na částku 10.000 Kč. V minulém roce na ní platila normální zálohová daň, tzn. že jsem si odvedenou daň mohla "zúčtovat" v rámci mého DP. Od nového roku ale platí nový limit právě na částku 10.000 Kč a z příjmu se tedy odvádí srážková daň. Mzdová mi tvrdí, že na nějakém školení zaslechla, že i přesto, že odvedou srážkovou daň, si ji budu moci uplatnit v přiznání. Vhledem k tomu, že jsem ještě nestihla vstřebat veškeré nové daňové změny, si teď nevím rady.

    Prosím tedy o radu, jestli je tvrzení od mzdové pravdivé nebo platí staré ustanovení - srážková daň je nenávratně odvedena. Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2014 10:41

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: Srážková daň v DP??
      Ano, mzdová má pravdu. Budete si moci odečíst i srážkovou daň. Dostanete potvrtzení o sražené srážkové dani.

    • 4. 3. 2014 10:44

      Lucky99 (neregistrovaný) 94.112.139.---

      Re: Srážková daň v DP??
      I bez podepsaného prohlášení? Toto jsem prozatím našla jako jedinou možnost, jak se srážkové dani vyhnout. Můžete mi prosím napsat, na základě kterého § Zákona o dani z příjmů je toto možné? Děkuji.

    • 4. 3. 2014 10:48

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Srážková daň v DP??
      ZDP § 36 odst. 7
      Už jsou na potvrzení od zaměstnavatelů i nové formuláře pro rok 2014

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).