Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
Prodal byt, aby mohl pražit. Dnes má Michal jednu z nejlepších káv v Evropě
Počet sledujících je přežitek. U mikroinfluencerů hledejte brand fit, radí odbornice
Kdo má status umělce, může od státu opět dostat až 90 tisíc korun
Berňák rozesílá informace o výši daně z nemovitostí na rok 2026
13. 3. 2014 10:08
Dobrý den, zdravím a prosím o radu.
Každý subjekt, který se zabývá prodejem lihovin, musí mít v provozovně k dispozici tzv. rodné listy nebo formuláře 3b.
Musí mít tyto dokumenty i subjekt, který nakupuje lihovinu (např. malá dárková balení) jako dárky pro své klienty, které už dále neprodává? Např. hotel, který svým klientům při odjezdu dává miniaturní dárková balení nějaké lihoviny.
Jak je to v případě nepodnikatelského subjektu? Konkrétní případ: občanské sdružení pořádá nějakou soutěž a výhercům dává jako ceny mimo jiné taky nějakou lihovinu. Musí mít k této lihovině také ty stejné dokumenty, jako kdyby je dále prodávali?
Děkuji za radu.