Re: Přijatá platba VZP - přeplatek
Opravdu bych účtovala jako zálohy. Faktura za péči 2000 Kč, odečet přijaté zálohy -2000 Kč, k platbě nula, zůstatek zálohy 18000 Kč.
Určitě máte nějakou smlouvu s VZP, jak to tam je popsáno? Jako zálohy, které se budou pravidelně zúčtovávat?
("moje" ordinace dostávají zaplaceno vždy podle vykázaných výkonů, takové zálohy nemáme)
Re: Přijatá platba VZP - přeplatek
Danit - záleží jestli vedete účetnictví (tam se přijaté zálohy nedaní, daní se jen výnos - tedy ty 2000 Kč měsíčně) nebo daňovou evidenci - tam daníte přijaté zálohy.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
13. 3. 2014 11:12
Dobrý den,
jak mám zaúčtovat následující přeplatky od VZP, které jsou zasílány pravidělně lékařské ordinaci?
VZP posílá každý měsíc zálohu ve výši třeba 20.000 kč. Ordinace ale vystaví pojišťovně fakturu třeba jen na 2.000,- za měsíc a další měsíc jí opět přijde 20.000, a ona opět vystaví fakturu jen na 2.000. Přeplatky (v našem případě ve výši 18.000,- ) zůstávají v účetnictví ordinace do dalších období. Ordinaci se postupně zvyšují plnění, která bude pojišťovně fakturovat a tak se v dalším roce přeplatky s velkou pravděpodobností zůčtují jako úhrada budoucích faktur, protože VZP nebude zálohy zatím zvyšovat. JAk byste konkrétně účtovali tyto zálohy, které chodí na bankovní účet.
Děkuji moc moc moc za odpovědi