Hlavní navigace

Kapitálové příjmy §8

  • (neregistrovaný) 193.179.197.---

    17. 3. 2014 14:46

    Fyzická osoba prodělala v roce 2013 na obchodu s akciemi a zároveň měla příjem za úroky z poskytnuté půjčky. Jde pro účely daní tyto dvě položky započíst nebo musí zdanit přijaté úroky a ztráta na burzovním trhu propadá? Děkuji za názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2014 14:51

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Kapitálové příjmy §8
      Prodej akciií není příjem z kapitálového majetku, ale ostatní příjem dle § 10, z kterého nemůžete vykázat ztrátu, maximálně 0. Úroky zdaníte jako příjem dle § 8 celé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).