Re: Výpověď zaměstnavatelem ze zdr.důvod
kouká, že Vám taky ZP nic neříká, co? Chcete dát výpověď dle d + e, to je snad sranda,ne? Každý důvod je jiný, u d je odstupné a jiné důvody , u e není a důvody jsou zase jiné, udělejte si jasno nebo to dejte udělat někomu, kdo ví alespoň něco o existenci zákoníku práce.
Re: Výpověď zaměstnavatelem ze zdr.důvod
tak pište dotaz srozumitelně,ať máme jasno.
Vzor výpovědi těžko někde hledat, je nutno zpracovat podle konkrétn ích podmínek dotyčného zaměstnance. Podstatné je u e), že zam-nec musí absolvovat zdrav.prohlídku u poskytovatele prac.lék.služeb zam-tele, na jejím základě ten vydá lék.posudek- ne žádné doporučení nebo jiná bleble, v posudku musí být uvedena práce, kterou dělá a závěr:pozbyl vzhledem ke svému zdr. stavu dlouhodobě zdr. způsobilost vykonávat dosavadní práci, to se uvede do výpovědi jako výpovědné důvod a jinak je to jako každá jiná výpověď.
OT - lékař odmítl posudek vydat -co dál?
Dobrý den pane pájo,
setkal jste se někdy s tím, že poskytovatel pracovnělékařských služeb odmítl posudek vydat? Zaměstnanec odeslán k "závodní lékařce" na mimořádnou prohlídku při návratu do práce po téměř roční nemoci. Zaměstnanci přiznán ID III. stupně, nešlo o PÚ nebo nemoc z povolání, předpokládali jsme výsledek posudku "dlouhodbě pozbyl ..." a následně výpověď podle § 52 písm. e). Ale lékařka odmítla vydat řádný POSUDEK a napsala postupně dva "cancy papíru" nazvané ZDRAVOTNÍ ZÁZNAM, ve kterých nám v podstatě do podrobna vylíčila, že jsme úplně blbí, když nevíme, že při ID III. stupně (plný invalidní důchod) už do práce nenastoupí. Že prosté přiznání ID není výpovědním důvodem podle ZP paní doktorku nezajímá ... Zaměstnanec odmítl podstupovat další "tahanici" s lékařkou o vydání POSUDKU, požádal o dohodu o skončení PP a tři dny po skončení PP zemřel.
Jak se tedy v budoucnosti - kdyby se podobný případ opakoval - posudku domoci? Kromě změny lékařky ...
Děkuji za radu a přeji hezký víkend.
Re: OT - lékař odmítl posudek vydat -co
.
>Dobrý den pane pájo,
>setkal jste se někdy s tím, že poskytovatel
>pracovnělékařských služeb odmítl posudek vydat? Zaměstnanec
>odeslán k "závodní lékařce" na mimořádnou prohlídku při
>návratu do práce po téměř roční nemoci. Zaměstnanci
>přiznán ID III. stupně, nešlo o PÚ nebo nemoc z povolání,
>předpokládali jsme výsledek posudku "dlouhodbě pozbyl
>..." a následně výpověď podle § 52 písm. e). Ale
>lékařka odmítla vydat řádný POSUDEK a napsala postupně dva
>"cancy papíru" nazvané ZDRAVOTNÍ ZÁZNAM, ve kterých
>nám v podstatě do podrobna vylíčila, že jsme úplně blbí,
>když nevíme, že při ID III. stupně (plný invalidní
>důchod) už do práce nenastoupí. Že prosté přiznání ID
>není výpovědním důvodem podle ZP paní doktorku nezajímá
>... Zaměstnanec odmítl podstupovat další "tahanici" s
>lékařkou o vydání POSUDKU, požádal o dohodu o skončení
>PP a tři dny po skončení PP zemřel.
>Jak se tedy v budoucnosti - kdyby se podobný případ
>opakoval - posudku domoci? Kromě změny lékařky ...
>Děkuji za radu a přeji hezký víkend.
spolupracovat jen s tím Dr., který má zájem, protože ho za to budete platit, takže jinou možnost než vyměnit Dr. nevidím.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
11. 4. 2014 14:46
Dobrý den, pěkně Vás prosím, najdu někde vzor výpovědi danou zaměstnavatelem § 52 odst. d) + e) ? Jedná se mi i o to, jak případně formulovat odstupné. Moc děkuji, hezký den.