Kontrola z inspektorátu práce

  • (neregistrovaný)

    22. 4. 2014 12:22

    Dobrý den, mohli byste mi prozradit, jak často k vám chodí kontrola z inspektorátu práce a co vám kontrolovali? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2014 12:24

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Kontrola z inspektorátu práce
      To je různé, každý bude mít jinou zkušenost.
      My jsme například neměli x let žádnou kontrolu z IP a pak během roku byly 2 kontroly na preventivní prohlídky.

    • 23. 4. 2014 6:22

      ara (neregistrovaný)

      Re: Kontrola z inspektorátu práce
      My měli kontrolu z IP minulý měsíc přišel pouze jeden pán který se zajímal především o revize apod.

    • 23. 4. 2014 7:23

      Mak (neregistrovaný)

      Kontrola z inspektorátu práce,paní Jasná
      Nám zrovna kontrola probíhá, je to kontrola pracovněprávních vztahů. Vybrali si vzorek zaměstnanců a u nich kontrolují prac. smlouvu vč. dodatků, mzdový výměr, způsob ukončení PP, zápočtový list a doklad, že byl předán, mzdový list, výplatní pásky a doklad o předání, výpisy z účtu, kde jsou odeslané mzdy, evidenci pracovní doby, rozpisy směn. A vnitřní předpisy.

      Paní Jasná, chci se zeptat, musí být doklad o tom, že jsem zaměstnanci vydala výplatní pásku? Protože o tom jsem ještě neslyšela.

    • 23. 4. 2014 21:11

      v.e.n.d.y.

      Re: Kontrola z inspektorátu práce,paní J
      Vychází to z §142 ZP (5) Při měsíčním vyúčtování mzdy nebo platu je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy nebo platu a o provedených srážkách. Na žádost zaměstnance předloží zaměstnavatel doklady, na jejichž základě mzdu nebo plat vypočetl.
      ....jste povinna vydat a když zaměstnanec bude tvrdit, že nic nedostal, tak jak to dokážete? Proto i u nás je zavedeno podepisování převzetí výplatní pásky. A od nedávna písemný souhlas se zasíláním elektronicky na uvedenou e-mailovou adresu, a je pokoj :-). |Umožňuje nám to automaticky software.

    • 24. 4. 2014 6:07

      Mak (neregistrovaný)

      Re: Kontrola z inspektorátu práce,paní J
      Jistě, máte pravdu, musím říct, že jsem se s tím ještě nesetkala. Pracovala jsem u jedné velké společnosti tady a převzetí pásek se také nepodepisovalo, proto jsem byla překvapená. Raději to zavedeme, abychom se vyhnuli případným problémům. Je pravda, že když zaměstnanec řekne, že nic nedostal, těžko bych dokázala opak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).