Re: Rozdělení zisku min. let - před záv.
*** moc děkuji za odpověď. Já jsem mezitím ještě dále hledala informace a našla jsem více článků v odborných tiscích, které v rozporu s tím rozhodnutí nej. soudu říkali, že lze. A to tak, že v rámci řádné valné hromady, která se musí konat do 30.6. lze schválit jen účetní závěrku a vůbec nerozhodovat o vypořádání zisku a zisk pak rozdělit v samostatné mimořádné valné hromadě?
Pro jistotu jsem se ale nakonec rozhodla, že zrychlíme zpracování přiznání za 2013, tak aby jsme v příštím týdnu měli účetní závěrku, hned pak valná hromada - schválíme a zrona rozdělíme. Problém vyřešen.
Ale stejně mě to stále zajímá, jestli tedy bych mohla bez té mezitimní závěrky rozdělit zisk 2012 ...
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
13. 5. 2014 23:37
Dobrý den,
potřebujeme rozdělit zisk z předchozích let, ale ješte nemáme zpracováno přiznání za 2013 - zpracovává nám jej daňový poradce.
Valná hromada za 2012 proběhla v 5/2013 a rozhodla, že zisk za 2012 bude převeden na nerozdělený zisk.
Nyní ale peníze společníci potřebují.
Stav:
- zisk z roku 2012 = 1 853 tis
- zis z let minulých = 193 tis
Rozdělit by chtěli vše tj. 2046 tis Kč.
Zde na diskuzi jsem četla, že dle nej. soudu, kde řešeno, že zisk lze rozdělit pouze na VH schvalující řádnou závěrku Pozdější rozhodnutí o rozdělení zisku je neplatné, protože v té době se situace firmy mohla změnit. Proto, pokud nebylo rozhodnuto o rozdělení zisku současně se schválením závěrky, je nutné udělat závěrku novou - mimořádnou.
To ale neřeší naši situaci, VH potřebujeme hned, hned převést peníze. Dań. poradce nyní nemá čas nám za 2 dny dodělat závěrku za 2013 :-(
Děkuji.