Re: Vracení mzdy
Zaměstnanci nevěděli, že nějakou takovou odměnu mají dostat. Zjistili to až na výplatní pásce, tak se ptali vedení, po prošetření zaměstancům bylo sděleno, že je vše OK a má to tam být. Po vyplacení mzdy na účet vedení zjistilo, že to byla chyba personalistů a zaměstnanci dostali na výběr, zda částku vrátí zpět a nebo podepíší splátkový kalendář.
Re: Vracení mzdy
Tak já myslím, že se s nimi určitě dohodnete, že to byla chyba a částku vrátí, jinak by šlo o bezdůvodné obohacení, protože ji nemohli přijmout v dobré víře, když neměli ani potuchy, že by takovou částku měli dostat. Protože pojem v dobré víře se myslím, vztahuje k tomu, co mohu očekávat, jinak by cokoliv, co vám přistane na účtě jistě bylo přijato v dobré víře. Nebo ne ?
Re: Vracení mzdy
>>>
>>>A zaměstnanci věděli jakou odměnu mají dostat ? Čí to
>>>byla chyba ?
>>
>>Zaměstnanci nevěděli, že nějakou takovou odměnu mají
>>dostat. Zjistili to až na výplatní pásce, tak se
>>ptali
>>vedení, po prošetření zaměstancům bylo sděleno, že je
>>vše OK a má to tam být. Po vyplacení mzdy na účet
>>vedení zjistilo, že to byla chyba personalistů a
>>zaměstnanci dostali na výběr, zda částku vrátí zpět a
>>nebo
>>podepíší splátkový kalendář.
>
>Tak já myslím, že se s nimi určitě dohodnete, že to
>byla chyba a částku vrátí, jinak by šlo o bezdůvodné
>obohacení, protože ji nemohli přijmout v dobré víře, když
>neměli ani potuchy, že by takovou částku měli dostat.
>Protože pojem v dobré víře se myslím, vztahuje k tomu,
>co mohu očekávat, jinak by cokoliv, co vám přistane na
>účtě jistě bylo přijato v dobré víře. Nebo ne ?
vedení pravilo:
po prošetření zaměstancům bylo sděleno, že je
>>vše OK a má to tam být.
co chcete více, ať to zaplatí jako škodu ten, kdo to zkonil, jestliže to vedení chce zpět. Proč by zaměstnanci podepisovali nějaký spl. kalendář?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
15. 5. 2014 12:56
Dobrý den,
prosím o radu. Zaměstnanci dostali odměnu za zvláštní případy 20 tisíc, tato odměna byla vypsaná na výplatním listu a po vyplacení mzdy na účet včetně této odměny personalisté zjistili, že měli zaměstnanci dostat mnohem menší částku. Teď to zaměstanavatel požaduje zpět např. formou splátkového kalendáře, který chce okamžitě podepsat. Prosím jaká práva má zaměstanec? Musí rozdíl vrátit, popřípadě podepsat splátkový kalendář?