Re: Přenesená DP a natěračské práce
Ano, myslíte si to správně. A jak argumentovat? U PDP se musí jednat o poskytnutí stavebních nebo montážních prací, které spadají dle ČSÚ do Klasifikace produkce CZ-CPA 41-43, kde kód 41 zahrnuje budovy a jejich výstavbu, kód 42 inženýrské stavby a jejich výstavbu a kód 43 specializované stavební práce. Sem nátěr výrobků nepatří, proto by mělo být fakturováno v běžném režimu DPH.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více jak 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
17. 7. 2014 10:33
Dobrý den,
malíř a natěrač nám provádí nátěr hotových výrobků. Fakturuje v režimu přenesené DP. Já se domnívám, že se o přenesenou DP nejedná, protože to nesouvisí se stavebnictvím. Jen nevím, jak mám argumentovat, že nátěr oken přenesná ANO a nátěr výrobků přenesená NE.
Děkuji za rady.