Jednatel Slovák a odvody prosím zkušené

  • (neregistrovaný)

    25. 8. 2014 12:37

    Prosím o radu nebo o odkaz, co si přečíst:

    Jednatel s.r.o. je Slovák - bez "jednatelské smlouvy" a bez odměny - má pracovní smlouvu na projektového manažera, což opravdu dělá.
    Dle pracovní smlouvy má výkon práce v ČR a SR a jako pravidelné pracoviště pro CN jeho bydliště v SR.

    Zdaňujeme zde a je i přihlášen k VZP a SP zde. Teď (po cca roce) se ukázalo, že vlastně většinu dní je na Slovensku. Může někdo napadnout, že odvody děláme zde?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2014 15:00

      Mamek (neregistrovaný)

      Re: jednatel Slovák a odvody prosím zkuš
      A on nemá žádný jiný příjem na Slovensku? Ani tam není pojištěn?

    • 25. 8. 2014 15:35

      Monika2 (neregistrovaný)

      Re: jednatel Slovák a odvody prosím zkuš
      Děkuji za reakci, příjem jiný nemá a pojištěný tam momentálně není.

    • 26. 8. 2014 8:48

      Mamek (neregistrovaný)

      Re: jednatel Slovák a odvody prosím zkuš
      Tak to by snad nemělo vadit, kde se zdržuje ve svém volnu. Problém by nastal pokud by měl ještě příjem i na Slovensku. Pak by si musel zažádat o formulář A1, který určuje jeho příslušnost a podle toho by se odvádělo zdravotní a sociální pojištění. Akorát nevím, jak to máte s místem výkonu, protože podle místa výkonu se odvádí daň. Takže pokud platíte daň v ČR, je místo výkonu v ČR a pokud je na Slovensku v pracovní době, tak by to mělo být bráno jako služební cesta. Pokud je místo výkonu na Slovensku, měla by se platit daň tam.

    • 27. 8. 2014 22:52

      Monika2 (neregistrovaný)

      Re: jednatel Slovák a odvody prosím zkuš
      Děkuji za odpověď. Příjem tam nemá žádný, ale dle PS má výkon práce CZ a SK (pravidelné pracoviště pro CN má místo bydliště na SK). Takže to vypadá spíše, že odvody měly být tam :-(. Protože je taky jednatel, tak nás to na tom začátku nenapadlo, on chtěl být pojištěn zde, navíc nebylo jasné, zda bude pracovat víc zde nebo tam. Otázka je, zda nám může někdo napadnout, že odvody jsou tady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).