Hlavní navigace

Občanské sdružení - prosím o pomoc

• (neregistrovaný) 85.70.214.---

24. 11. 2014 12:43

Dobrý den,
    dostaly se mi do ruky doklady občanského sdružení, které bych měla účetně zpracovat, ale nevím si rady, protože mi přijdou neúplné. Proto prosím o radu jak případně postupovat.
    Jedná se o občanské sdružení, které má příjem z členských příspěvků, dostává příspěvky z města a občas dar od nějakého podnikatele za reklamu na plese. Pořádá ples, na který objedná hudbu, členové většinou připraví občerstvení. Pak proplácí dopravu členů sdružení na různé kurzy, přispívá jim na kurzy. Co z toho je daňový příjem/výdaj a co nedaňový.
    Sdružení už existuje pár let a nepodávalo nikdy daňové přiznání a do roku 2000 si vedlo jednoduché účetnictví, od té doby si dává jen účty do složky. Nechci to vzdát, i když mi to přijde jako neřešitelná situace..
    O těch plesech nemám moc informací - z počátku jen vypsaný doklad zisk z plesu a částka, teď v posledních letech ani to ne, jen pár účtů spojených , takže se můžu pouze domýšlet, kolik ten zisk byl, když mám jen výdajové doklady... Setkal se někdo s něčím podobným? Dělali byste to nebo by jste odmítli?
    Ještě dodatečná otázka jsem na mateřské to znamená, když mě budou chtít za zpracování těch dokladů vyplatit, tak musíme sepsat DPČ nebo DPP? A můžete mi prosím prozradit kolik si můžu "účtovat peněz" za tuto práci? Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).