Re: Smlouva o výkonu f.jednatele
sml. na výkon f. jednatele být může, ale nemusí, když nechce za to nic pobírat, PS na účetní nebo technik být může, nic tomu nebrání, ale musí být schváleny VH.
Žádné dělení na část neexistuje, buď smlouva jednatele je nebo není. PS může být i na kratší pr. dobu, nemusí být na plný úvazek.
Re: Smlouva o výkonu f.jednatele
Moc díky. Setkala jsem se s názorem, že i práce účetního a technika není postavena na principu nadřízenosti a podřízenosti a proto je doporučováno vše vykonávat pouze na základě smlouvy na jednatele. Nemůže být problém také se souběhem funkcí?
Díky za radu.
Re: Smlouva o výkonu f.jednatele
Dokážete si přestavit jednatelskou smlouvu kde bude uvedeno, že vedle "jednatelství" bude jednatel vykonávat práci uklízečky?
http://www.mpsv.cz/cs/12017
... "Situace byla vyhodnocena jako výkon nelegální práce, neboť ani jednatelky společnosti nemohou vykonávat závislou práci pro společnost bez sjednání pracovněprávního vztahu," ...
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
29. 12. 2014 15:15
Dobrý den,poprosím Vás o názor, když je jednatelka v s.r.o.zároveň účetní, zda má mít na vše smlouvu na jednatele nebo zda může mít na část smlouvu na jednatele a část klasickou pracovní smlouvu. A to stejné - jednatel, který je technikem ve firmě. Jak by jste postupovali v těchto případech? Moc díky za názor.