Re: spolek Daňové přiznání
Šipko,
nerozumím co je "zaštítěn".
Pokud nákupní doklady zní na FO, tak i příjmy z prodeje by měla zdanit FO.
FO může spolku dát dar.
Není ale možné, aby výdaje měla FO a příjmy spolek.
A když by měl spolek příjmy z prodeje alkoholu, tak nechápu, jak by měl příjmy jen za členské známky.
To ten nový rok pěkně začíná.
Hezký den!
Re: spolek Daňové přiznání
Možná jsem to napsala špatně. Zaštítění jsem myslela, fyzickou osobu, která podniká v pohostinství a při naších akcích, kde my prodáváme i alkoholické nápoje nám nakupuje na své oprávnění toto zboží a my jej pak prodáváme.
Takže zisk FO zdaní a nám jako svazu ten zisk daruje. Pokud by ten dar byl vyšší jak 20000 Kč. tak musíme podat přiznání k dani darovací. Je to tak?
Děkuji
Re: spolek Daňové přiznání
- FO, která má živn.oprávnění a pro spolek pouze zajišťuje,
takže vše nakupuje i prodává a sama daní jen FO
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
1. 1. 2015 10:55
Dobrý den,
prosím o radu. Zahradkářský spolek, má IČ, vede jednoduché účetnictví. Příjmy jsou za členské známky a také máme příjem z různých akcí. Např.pouťový prodej, akce anenská noc,vinobraní. Zde jsou příjmy za prodej alkoholických a nealkoholických nápojů. Tento prodej jen zaštítěn podnikající fyzickou osobou. Veškeré zboží na tento prodej je nakupován na její živnostenské oprávnění.
Je to tak, že ten prodej by si měla zaúčtovat ta fyzická osoba a podat své přiznání k dani z příjmů FO, ikdyž přijem jde spolku.
A spolek jelikož tím by měl příjem jen za členské známky by nemusel podávat přiznání.
Děkuji za radu.