Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Jediná chyba v přehledu může znamenat zbytečné tisíce navíc
Změna hlášení má háček. Všechny formuláře pojišťovnám se podávají dál postaru
Květnové svátky posunou výplaty důchodů
Připravovaná novela stavebního zákona: Znovu a lépe?
Perličky z diskuze účetních k JMHZ
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
2. 3. 2015 20:35
Prosím o radu, jak se správně postupuje u prodeje na splátky. Prodali jsme zboží, vystavili fakturu na 150 tis kč, odvedli DPH. Při převzetí zboží kupující uhradil polovinu, dále měl poslat 24 splátek, dle splátkového kalendáře tato částka zahrnuje jak splátku tak úrok.
Jak se postupuje správně? Faktura se vystaví na částku bez navýšení, pak se postupně splácí došlými splátkami (jak to dělá naše paní účetní), ale tím by se přece splatilo víc, než na kolik byla faktura. Takže se došlá platba rozděluje na splátku (úmor) a úrok, ale na základě jakého dokladu ten úrok předepíšu? Budu vám moc vděčná za odpověď
Markéta