Prodej automobilu a DPH

  • (neregistrovaný)

    8. 3. 2015 16:13

    Dobrý den,

    moc prosím o pomoc.
    Do s.r.o. (plátce DPH) jsem pořídila v roce 2013 osobní automobil za 210 tis. Kč od FO, tudíž jsem si DPH nenárokovala. Nyní chci prodat za cenu nižší než byla pořizovací cena. Budu tedy fakturovat bez DPH (opět prodej FO)? Pokud by byla cena vyšší, tak by se odvádělo DPH z rozdílu prodejní a pořizovací ceny?

    Děkuji za rady a přeji hezký zbytek víkendu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2015 17:17

      v.e.n.d.y.

      Re: Prodej automobilu a DPH
      Záleží na tom, kdy bylo auto poprvé uvedeno do provozu a jestli tehdy bylo možné nárokovat si DPH. Musíte upřesnit dotaz. Určitě se ale neodvádí DPH z nějakého rozdílu cen!!

    • 8. 3. 2015 17:38

      lea88 (neregistrovaný)

      Re: Prodej automobilu a DPH
      Četla jsem si diskuzi viz. http://www.ucetnikavarna.cz/diskuse/vypis-prispevku/forumid-12124-prodej-automobilu-z-s-r-o-platce-dph/
      Auto bylo poprvé uvedeno do provozu v roce 2008, já jsem ho pořídila v roce 2013 od FO nepodnikající. Takže, pokud tomu dobře rozumím, prodej bude osvobozen od DPH, protože nárok na odpočet byl až od roku 2009?

    • 8. 3. 2015 20:29

      v.e.n.d.y.

      Re: Prodej automobilu a DPH
      Ano, přesně tak

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).