Re: Průměrný výdělek
"....zálohy na daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti, vypočtených podle podmínek a sazeb platných pro zaměstnance v měsíci, v němž se průměrný měsíční čistý výdělek zjišťuje."
Jestli končí teď v březnu, tak podle letošních sazeb. Bonus se tam nepočítá.
Re: Průměrný výdělek
Dobrý den. Když bude konec pracovního poměru v únoru, tak to tedy počítám z výdělku dle posledního čtvrtletí 2014 a využiji tedy slevy které byly platné v roce 2014?
Re: Průměrný výdělek
>>Dobrý den. Pokud počítám průměrný čistý měsíční
>>výdělek a využiji poslední čtvrtletí roku 2014
>>používám
>>daňové zvýhodnění na děti ve výši která platila v
>>roce
>>2014, nebo která platí v současnosti?
>>Děkuji za odpověď
>
>Pokud se jedná o 2014, tak 2014.
"....zálohy na daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti, vypočtených podle podmínek a sazeb platných pro zaměstnance v měsíci, v němž se průměrný měsíční čistý výdělek zjišťuje."
Jestli končí teď v březnu, tak podle letošních sazeb. Bonus se tam nepočítá.
>Dobrý den. Když bude konec pracovního poměru v únoru,
>tak to tedy počítám z výdělku dle posledního čtvrtletí
>2014 a využiji tedy slevy které byly platné v roce
>2014?
Končil v únoru 2015. Rozhodné období je IV.Q 2014. Z toho vypočítáte hodinový průměr.
Průměr x týdenní pracovní doba x 4,348 = průměrná měsíční hrubá.
§ 356 říká, že ZP, SP a daň odečtete "podle podmínek a sazeb platných pro zaměstnance v měsíci, v němž se průměrný měsíční čistý výdělek zjišťuje".
Takže pokud měl letos podepsané prohlášení poplatníka a uplatňoval daňové zvýhodnění např. na 3. dítě, tak použijete sazbu, která platí v únoru 2015.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
19. 3. 2015 11:05
Dobrý den. Pokud počítám průměrný čistý měsíční výdělek a využiji poslední čtvrtletí roku 2014 používám daňové zvýhodnění na děti ve výši která platila v roce 2014, nebo která platí v současnosti?
Děkuji za odpověď