Hlavní navigace

Obecně prospěšná společnost - široký ZD

  • (neregistrovaný) 88.102.148.---

    21. 5. 2015 18:12

    Dobrý den,
    prosím o konzultaci, jestli jsem správně pochopila.
    Potřebuji nastudovat zdanění OPS.
    Jedná se o společnost poskytující různá školení a vzdělávací programy.
    Od roku 2014 se na OPS dle § 18a/5 ZDP vztahuje tzv. široký základ daně. Prosím, mohl by mi někdo polopatě vysvětlit, co to přesně znamená? Už vím, že je to tzv. VŠE proti VŠEMU.
    Bude to tedy tak, že např. dotace budou zdanitelným příjmem? Nikde jsem nenašla, že by byly dotace u OPS osvobozeny, nebo nebyly předmětem daně.
    Např.:
    - přijatá dotace, např. z EU - zdanitelný příjem
    - přijaté bezúplatné plnění, např. nějaký dar - osvobozeno dle § 19b/2 ZDP, pokud použije na svoji hlavní činnost, tedy vzdělávání
    - úroky z bankovního účtu - zdanitelný příjem

    Chápu to takto dobře?
    Děkuji za všechny rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).