Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
29. 5. 2015 13:21
dobrý den,
stal se případ firma A zaplatila firmě B zálohu na zboží. (zboží zatím nebylo doručeno) mezitím firmě B finanční úřad pozastavil všechny bankovní účtu (že se bál, že nebude odvádět DPH, nespolehlivý plátce) když se to jednatel dozvěděl zemřel. (srdeční slabost). tím pádem nikdo v této chvíli nemůže jednat za společnost B.
otázka zní co teď? s největší pravděpodobností zálohu nedostaneme zpět (jednáme s právníky). jde tato záloha nějak účetně ošetřit? (snížení daňového základu?)
je to dost peněz a firma B byla naším hlavním dodavatelem, tak že je možné že se s této finanční ztráty budeme těžko dostávat.