Hlavní navigace

Nepodepsaný protokol o způsobení škody

• (neregistrovaný) 188.120.201.---

14. 6. 2015 14:44

Bývalý zaměstnavatel po mě požaduje náhradu škody za poškozené pneumatiky na služebním nákladním autě. Protokol o způsobení škody mě zaslali až čtyři dny po mém odchodu z firmy, neměl jsem vůbec možnost se k němu vyjádřit, tudíž v kolonce ,,vyjádření viníka" není nic uvedeno, pochopitelně bez mého podpisu, jelikož tento protokol jsem viděl až po otevření dopisu.
    Mám podepsánu pouze obecnou zodpovědnost za svěřené věci, k této záležitosti jsem nepodepisoval žádné dokumenty.
    Celý problém vznikl technickou poruchou, kterou jsem nemohl ovlivnit(unik vzduchu z brzdového systému a následné prodření pneumatik nevhodně umístěnými šrouby na vnitřní straně blatníku). Firma si zároveň auta servisuje, takže účelově do protokolu napsala, že se jedná o mou chybu. Jak jsem již uvedl, záležitost se stala cca tři týdny před podáním výpovědi z mé strany a předtím nikdo po mě nic nechtěl. Vše jsem obdržel až doporučeným dopisem s fakturou a protokolem v době, kdy jsem byl už zaměstnán u nové firmy. Prosím o radu jak postupovat v této záležitosti a jak se mohu bránit proti tomuto zmanipulovanému postupu mého bývalého zaměstnavatele. Platit fakturu samozřejmě nehodlám a chci ji vrátit s patřičným písemným vyjádřením jak uvádím výše.Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).