Re: darování krve v době celozáv. dovole
No co si děláte ve svém volnu je vaše věc. Ani darování krve (přestože je to chvályhodné) není nijak prací pro zaměstnavatele a není tedy důvod , proč by vám měl přerušovat dovolenou a vystavovat propustku k lékaři. Je to vaše soukromá aktivita.
Re: darování krve v době celozáv. dovole
Dovolenou přerušuje pouze nemoc.
Ani kdybyste v době dovolené byla nucena řešit např. úmrtí v rodině, vyřizování pohřbu a účast na pohřbu, pořád máte dovolenou.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
23. 7. 2015 12:27
Dobrý den,
chodím pravidelně darovat krev a další odběr vychází na dobu,kdy máme vyhlášenou celozávodní dovolenou.Mám na ten den nárok na propustku nebo mi to zaměstnavatel neuzná,když je to v době celozáv. dovolené?
Děkuji za radu
Radka