Hlavní navigace

Dvě přednostní exekuce + jedna nepřednos

  • (neregistrovaný)

    4. 8. 2015 15:11

    Dobrý den,
    prosím o radu.
    1. Máme zaměstnance s minimální mzdou. Strhávám mu z platu 1.380,- na výživné - přednostní pohledávka. Včera nám přišla další přednostní pohledávka - bývalá partnerka podala exekuci pro neplacení výživného. Mám tedy strhávat jen tu první nebo i tu druhou přednostní a jakým poměrem? Navíc ještě přišla nepřednostní pohledávka to také nevím zda strhávat či nechat "ležet".

    2. druhý zaměstnanec má asi 12 exekucí z toho jedna přednostní a zbytek nepřednostní. Mám mu strhávat jen tu přednostní nebo i ty nepřednostní. Má také minimální mzdu.

    Já se v tom strašně topím. Jak vidím zprávu v datovce už se klepu který to zase :(

    Moc děkuji za rady.. Fetrová

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 8. 2015 15:35

      Kara (neregistrovaný)

      Re: Dvě přednostní exekuce + jedna nepře
      >Dobrý den,
      >prosím o radu.
      >1. Máme zaměstnance s minimální mzdou. Strhávám mu z
      >platu 1.380,- na výživné - přednostní pohledávka.
      >Včera nám přišla další přednostní pohledávka - bývalá
      >partnerka podala exekuci pro neplacení výživného. Mám tedy
      >strhávat jen tu první nebo i tu druhou přednostní a
      >jakým poměrem? Navíc ještě přišla nepřednostní
      >pohledávka to také nevím zda strhávat či nechat "ležet".
      >
      >2. druhý zaměstnanec má asi 12 exekucí z toho jedna
      >přednostní a zbytek nepřednostní. Mám mu strhávat jen tu
      >přednostní nebo i ty nepřednostní. Má také minimální
      >mzdu.
      >
      >Já se v tom strašně topím. Jak vidím zprávu v datovce
      >už se klepu který to zase :(
      >
      >Moc děkuji za rady.. Fetrová

      Vždycky nejprve musíte mít pořadí exekucí, bez ohledu na to, zda jde o přednostní nebo nepřednostní pohledávku. Pořadí se určuje podle toho, kdy byl který exekuční příkaz doručený zaměstnavateli. Rozhoduje datum.
      Takže 1. zaměstnanec má na 1. pořadí výživné (předpokládám, že příkaz byl doručený Vám, jako zaměstnavateli). Na 2. pořadí bude asi to dlužné výživné (pokud bylo doručeno před tou nepřednostní) a na 3. pořadí bude ta nepřednostní (pokud byla doručena před tím dlužným výživným.
      A pak musíte vědět, kolik mu dát vyživovaných osob. Vyživovaná osoba je manželka a každé vlastní dítě, kromě toho, v jehož prospěch je nařízená exekuce. Vypočítáte třetiny. Z 1. a ze 2. třetiny srazíte nejprve výživné, pak dlužné výživné (pokud na něj vyjdou peníze). Nepřednostní čeká.

      2. zaměstnanec: musíte určit to pořadí, jinak není možné říci, kterou exekuci máte srážet. A taky počet vyživovaných osob. Třeba na srážení ani nedojde.
      >
      >
      >

    • 4. 8. 2015 15:47

      JiřinaH. (neregistrovaný)

      Re: Dvě přednostní exekuce + jedna nepře
      Dále se tyto částky na vyživ.děti nezapočítávají v příp.,že provádíte srážku v jejich prospěch.
      Jak víte, z jedné třetiny splácíte přednostní, z další nepřednostní, jedna třetina zůstává zaměstnanci. Částku, nad kterou se sráží bez omezení si troufám odhadovat, že při minim. mzdě mít nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).