Re: 2 přednostní exekuce v jeden den
Ano, 1. třetina + 2. třetina + částka zabavitelná bez omezení se srazí ve prospěch těchto dvou přednostních exekucí. Sražená částka se mezi ně rozdělí poměrně vzhledem k výši dluhů. Když bude doručena pak přednostní a pak nepřednostní, tak obě budou čekat. Když bude nějaká exekuce z těch dvou prvních dosrážena, tak celá sražená částka půjde na tu, která ještě dosrážená nebude. Když bude dosrážena i ta druhá z těch dvou prvních, začne se srážet pro tu další přednostní. Nepřednostní bude čekat.
Pokud ale bude doručena nejprve nepřednostní a pak přednostní, tak po dosrážení obou prvních se začne srážet z 1. třetiny pro tu nepřednostní a zároveň z 2. třetiny + částky zabavitelné bez omezení pro tu přednostní.
Re: 2 přednostní exekuce v jeden den
>Dobrý den, a prosím o ujasnění.
>Pokud přijdou v jeden den 2 exekuce přednostní /obě
>VZP/ a jsme prvními plátci, tak se 1. třetina + 2.
>třetina zbytku čisté mzdy rozdělí poměrnou částí? Jinou
>exekuci zatím nemá.
1. třetina + 2. třetina + částka zabavitelná bez omezení se rozdělí poměrnou částí.
>A prosím, jak by to bylo, kdyby k těmto přednostním
>přibyla další přednostní a nebylo by to výživné...čeká v
>pořadí?
Pokud by přišla později, čeká v pořadí.
A totéž kdyby přibyla nepřednostní, tak též
>čeká?
Ano.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
18. 8. 2015 11:00
Dobrý den, a prosím o ujasnění.
Pokud přijdou v jeden den 2 exekuce přednostní /obě VZP/ a jsme prvními plátci, tak se 1. třetina + 2. třetina zbytku čisté mzdy rozdělí poměrnou částí? Jinou exekuci zatím nemá.
A prosím, jak by to bylo, kdyby k těmto přednostním přibyla další přednostní a nebylo by to výživné...čeká v pořadí? A totéž kdyby přibyla nepřednostní, tak též čeká?
Moc děkuji za Váš čas.