Pořadí exekuce

  • (neregistrovaný)

    29. 9. 2015 8:04

    Zaměstnanci srážím exekuci vůči VZP (doposud ještě není splacena). Poté přišel exekuční výměr z ČSSZ. Tu jsem informoval, že již srážím přednostní pohledávku a proto začnu srážet až po splacení pro VZP. Ale nyní přišel další exekuční výměr od VZP - penále za nedoplatek, který naběhl během splácení. Žádost zaměstnance o odpuštění nebyla akceptována v plné výši.
    Dotaz: jak pokračovat ve srážení splátek? Doplatit původní exekuci vůči VZP, pokračovat vůči ČSSZ a následně doplatit pro VZP? Nebo po splacení původní vůči VZP ihned pokračovat zase pro VZP a teprve pak splácet ČSSZ?
    Snad jsem to napsal srozumitelně?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2015 9:40

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: Pořadí exekuce
      pokud v některém ex.příkazu není naspáno dřívější datum doručení, doplatit nejdříve VZP, pak podle pořadí. Vzhledem k tomu, že z ČSSZ přišel jako další, budete dále srážet na ČSSZ a teprve potom znovu VZP.
      Prostě tak, jak bylo doručeno.

    • 29. 9. 2015 10:00

      JirkazBrna (neregistrovaný)

      Re: Pořadí exekuce
      Děkuji. Pravděpodobně musím informovat VZP o situaci, stejně jako jsem informoval ČSSZ?

    • 29. 9. 2015 10:02

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Pořadí exekuce
      Ano, jinak se sami ozvou, proč na jejich exekuci nesrážíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).