Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
14. 10. 2015 12:43
Prosím - servisní údržba "technologie" malé bioelektrárny na Slovensku vč. výměny spotřebního materiálu - servisní údržbu provede česká firma plátce CZ (na Slovensku není plátcem) - objednatelem je slovenská firma plátce DPH v SK.
Zde vždy platí, že DPH bude odvedeno na Slovensku v rámci RCH
(ať dle obecného pravidla u služeb, nebo dle umístění nemovitosti)
Ale problém nastává, pokud jakousi část servisu - údržby nějakého dílčího celku technologie, provede na té elektrárně na Slovensku pro onoho českého hlavního údržbáře jiná firma (ať už slovenská, nebo česká, plátce DPH na Slovensku či neplátce...atd¨).
Pokud někdo bude vědět, zda je to OBECNÁ SLUŽBA či služba související s nemovitostí (elna je zabudována v budově, aby do ní nepršelo, ale samotné budově neslouží - není její součástí).
Nevíte někdo prosím, jak z toho ven ?? Český daňař odkazuje na slovenského, slovenský nekomunikuje....předem moc děkuji