Re: Založení firmy
Proč by pak ale majitel firmy nemohl do firmy vložit zboží na základě přijatých faktur? Nemusí mít žádného soudního znalce, když má doklady, ne? Jsem FO - koupím si zboží, založím firmu a pak si z FO dám do firmy zboží. Cena bude podle faktur - bez posudku... Nebo se mýlím?
Operace před vznikem s.r.o.
"Založení firmy" je pojmově nesmysl. Je to něco stejně nesmyslného jako výpověď dohodou. Firma je pouze název pod kterým právnická osoba působí. Zakládá se tedy právnická osoba nikoliv firma.
Tečka již odpověděla, nezaložené s.r.o. nemůže nakupovat žádné zboží.
S.r.o. a její majitel jsou dva různé subjekty. Nefunguje to jako u FO, která může svůj majetek evidovaný na r.č. vložit do podnikání na IČO.
Majitel s.r.o. může své zboží do s.r.o.
a) vložit (zvýší kapitál),
b) darovat (daňové dopady),
c) prodat (daňové dopady).
Hezký den!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
16. 10. 2015 18:49
Dobrý den,
prosím jen pro upřesnění - jak dlouho před založením s.r.o. mohu dát do nákladů nákup zboží?
Děkuji