Re: zahájení studia na SŠ v měsíci
Myslela jsem, že když to doloží až v 12/15 a nárok má od 11/15, tak ten listopad nebude mít uvedený v potvrzení o zdan.příjmech.
Re: zahájení studia na SŠ v měsíci
JEště jednou jsem si Váš dotaz přečetla a to, z čeho zas vznikla podle mě zbytečná diskuse. Když nepožádá o RZ , jak píšete, v případě,že by podával DP, bude samozřejmě muset doložit potřebnými doklady studium a že druhý rodič neuplatňuje.Na potvrzení o příjmech pro FÚ 11.měsíc DZV samozř.nebude. Takto jsem Vás pochopila .
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
8. 12. 2015 9:52
Dobrý den, poprosím o radu. Zletilý syn zaměstnance nastoupil znovu na SŠ (denní studium) od 24.11.2015. Předtím již pracoval. Prozatím nedodal potvrzení manželky, že neuplatňuje. Jestli jsem správně pochopila, pak daňové zvýhodnění bude náležet již za 11/2015, ale dostane až při ročním zúčtování, protože nedonesl potvrzení od zaměstnavatele manželky. V případě, že nepožádá o RZD, pak bude muset sám doložit potvrzení o studiu FÚ. Je to tak správně? Děkuji za pomoc.