Hlavní navigace

Pronájem movitých věcí občanem

  • (neregistrovaný) 46.229.123.---

    9. 12. 2015 13:23

    Jsem nepodnikající občan, vlastním nebytový prostor, který nikdy nebyl v obchodním majetku a dále vlastním vybavení dílny. Společnosti s.r.o., kde jsem jednatelem i společníkem pronajímám nebytový prostor a příjem daním par.9 zák. o dani z příjmů. Pronájem movitých věcí mám dani v par.7 nebo v par.9? Jde o dlouhodobý pronájem.
    par.9 - Příjmy z nájmu
    (1) Příjmy z nájmu, pokud nejde o příjmy uvedené v § 6 až 8, jsou
    a) příjmy z nájmu nemovitých věcí nebo bytů,
    b) příjmy z nájmu movitých věcí, kromě příležitostného nájmu podle § 10 odst. 1 písm. a).

    Pronájem movitých věcí mám dani v par.7 nebo v par.9? Jde o dlouhodobý pronájem.

    děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).