Re: daňové přiznání
Musíte mít správě sepsánu nájemní smlouvu a tam vyčísleno, že např. nájemce platí 10 000,-, z toho je 1000,- záloha na elektřinu, 500,- záloha na vodu a 800,- záloha na služby např. bytovému družstvu a zbytek, tedy 7 700,- Kč je samotný nájem, který daníte. Zálohy pak musíte nájemníkům vyúčtovat podle skutečné spotřeby a rozdíl s nimi vyrovnat.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
3. 1. 2016 20:15
Dobrý den, prosím, jakou částku mám uvést do dan. přiznání, když pronajímám byt, poprvé za prosinec 2015? Je to čisté nájemné nebo mám odpočítat náklady na vodu, elektriku atd nebo o jakou částku se to vlastně jedná? Děkuji za rady