DPP 2000 ročně

  • (neregistrovaný)

    9. 1. 2016 18:03

    Dobrý den, prosím o radu. Kamarádka zaměstnala na DPP zaměstnance, kde sjednaná odměna 2.000,- Kč ročně. Zaměstnankyně je MD (v jiné fi má hl. pracovní poměr). Podepíše prohlášení poplatníka. Takže se kamarádka přihlásí na FÚ k zálohové dani a za rok podá vyúčtování, ale teď nevím, jak jí to může vyplácet, zda měsíčně, nebo jednou za rok a jestli to tako vůbec může být. Předem moc děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2016 18:25

      xJ (neregistrovaný)

      Re: DPP 2000 ročně
      Jestli je v DPP sjednána odměna 2000 a výplata jednou za rok, tak dostane 2000,- najednou, podle dohody. Jestli je v dohodě sjednáno vyplácení měsíčně, bude vyplácet měsíčně. Ale při tak nízké odměně snad měsíčně nestojí ani za to.

    • 9. 1. 2016 18:33

      Zdenka V (neregistrovaný)

      Re: DPP 2000 ročně
      No právě, takže jí částku vyplatí v prosinci, ale přihlášení na Fú a prohlášení poplatníka může být již teď, myslím si to správně. předem díky

    • 9. 1. 2016 18:55

      láďa (neregistrovaný)

      Re: DPP 2000 ročně
      Můj názor je přihlásit na FÚ dnem kdy DPP byla uzavřena. Prohlášení k dani zaručeně dnem uzavření DPP. Z vlastní zkušenosti nebyl problém s naším FÚ že jsme přihlásili k dani zpětně až v říjnu 2014 ačkoliv DPP byla už od března 2014.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).