Re: Otěhotnění před koncem pracovní smlo
>>>Dobrý den,
>>>
>>>dnes jsem zjistila, že jsem těhotná.
>>>Bohužel mám smlouvu na dobu určitou, která mi konči 31.3.2016.
>>>Má náplň práce je prodej koberců ( tahání velmi
>>>těžkých břemen) nechci nic přecenit ani podcenit.
>>>Chtěla jsem se zeptat jak mám dále pokračovat - jít
>>>na neschopenku abych neohrozila miminko, nebo zůstat
>>>tady, aby mi prodloužili smlouvu na dobu neurčitou a poté jít na neschopenku.
>>>Zajímalo by mě, kdybych podepsala smlouvu na dobu
>>>neurčitou a poté oznámila, že jsem těhotná jestli
>>>bych si polepšila na penězích, než kdybych šla na neschopenku
>>>už teď a počkala až mi skončí smlouva.
>>Tak zatajování těhotenství není moc dobrý postoj
>>směrem k zaměstnavateli. Vzhledem k druhu práce byste
>>měla těhotenství zaměstnavateli oznámit. O neschopence
>>rozhoduje lékař, proč byste si měla polepšit na
>>penězích,to opravdu nechápu.
>
>Google "Přeřazení na jinou pozici v těhotenství"
Spíš by mě zajímalo jak to bude když odejdu na neschopenku. s koncem smlouvy se zruší pracovní poměr nebo stále budu zaměstnanec firmy, když jsem otěhotněla ještě v pracovním poměru.
Nechci si polepšit na penězích, ale víte jak to je v této době, ale zajímalo by mě, jak by to bylo, kdybych byla na neschopence s penězi. porovnáni mezi tím, kdybych odešla teď nebo po tom co bych měla smlouvu na dobu neurčitou.
Re: Otěhotnění před koncem pracovní smlo
Pracovní neschopnost určuje lékař. Pokud nebudete nemocná a nebudete moci vykonávat svoji práci, tak by Vás měl zaměstnavatel přeřadit na jinou pracovní pozici (např.na základě doporučení od lékaře).
Pokud máte uzavřený pracovní poměr na dobu určitou, tak daným dnem skončí bez ohledu na to, zda budete v pracovní neschopnosti.
Re: Otěhotnění před koncem pracovní smlo
>>>>Dobrý den,
>>>>
>>>>dnes jsem zjistila, že jsem těhotná.
>>>>Bohužel mám smlouvu na dobu určitou, která mi konči
>>>>31.3.2016.
>>>>Má náplň práce je prodej koberců ( tahání velmi
>>>>těžkých břemen) nechci nic přecenit ani podcenit.
>>>>Chtěla jsem se zeptat jak mám dále pokračovat - jít
>>>>na neschopenku abych neohrozila miminko, nebo zůstat
>>>>tady, aby mi prodloužili smlouvu na dobu neurčitou a
>>>>poté jít na neschopenku.
>>>>Zajímalo by mě, kdybych podepsala smlouvu na dobu
>>>>neurčitou a poté oznámila, že jsem těhotná jestli
>>>>bych si polepšila na penězích, než kdybych šla na
>>>>neschopenku
>>>>už teď a počkala až mi skončí smlouva.
>>Google "Přeřazení na jinou pozici v těhotenství"
>
>Spíš by mě zajímalo jak to bude když odejdu na
>neschopenku. s koncem smlouvy se zruší pracovní poměr nebo
>stále budu zaměstnanec firmy, když jsem otěhotněla ještě
>v pracovním poměru.
>Nechci si polepšit na penězích, ale víte jak to je v
>této době, ale zajímalo by mě, jak by to bylo, kdybych
>byla na neschopence s penězi. porovnáni mezi tím,
>kdybych odešla teď nebo po tom co bych měla smlouvu na
>dobu neurčitou.
Ochranná lhůta činí u žen, jejichž pojištění zaniklo v době těhotenství, 180 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění. Na PPM se nastupuje 6 až 8 týdnů před předpokládaným datem porodu, takže na PPM budete mít nárok. Rozhodné období je 12 ukončených měsíců před sociální událostí. Ve vašem případě se bude počítat duben 2015 až březen 2016, protože na PPM nastoupíte v ochranné lhůtě. Případná nemoc je ve vyloučených dobách, takže výši PPM neovlivní.
Jestli by pro vás zaměstnavatel našel práci vhodnou pro těhotné, mohla byste rozdíl mezi nižší mzdou a vaším současným průměrem dostávat od OSSZ jako vyrovnávací příspěvek v těhotenství.
http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/vyrovnavaci-prispevek-v-tehotenstvi-a-materstvi.htm
Re: Otěhotnění před koncem pracovní smlo
pokud vám smlouvu neprodlouží, váš PP skončí tak,jak máte sjednáno. To,že jste těhotná, na to nemá vliv. Pokud tedy skončí PP, vy budete na nemocenské a pokud budete splňovat podmínky (
270 pojištěných dnů v posledních 2 letech), budete mít od 6-8 týdne nárok na peněž.pomoc v mateřství. Pokud nárok nebude, ode dne porodu budete pobírat rodič.příspěvek. Určitě byste na tom byla lépe, kdybyste pracovala, ale to by měl posoudit lékař, aby to neublížilo miminku.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
14. 1. 2016 16:11
Dobrý den,
dnes jsem zjistila, že jsem těhotná.
Odpracované mám dva a půl roku.
Bohužel mám smlouvu na dobu určitou, která mi konči 31.3.2016.
Má náplň práce je prodej koberců ( tahání velmi těžkých břemen) nechci nic přecenit ani podcenit.
Chtěla jsem se zeptat jak mám dále pokračovat - jít na neschopenku abych neohrozila miminko, nebo zůstat tady, aby mi prodloužili smlouvu na dobu neurčitou a poté jít na neschopenku.
Zajímalo by mě, kdybych podepsala smlouvu na dobu neurčitou a poté oznámila, že jsem těhotná jestli bych si polepšila na penězích, než kdybych šla na neschopenku už teď a počkala až mi skončí smlouva.
Děkuji za odpověď.