Hlavní navigace

Nák. auta na 4r., pak prodej FINANCOVÁNÍ

• (neregistrovaný) 62.44.7.---

8. 2. 2016 8:40

Dobrý den,

jsme sro a budeme kupovat nové auto za cca 900 tisíc bez dph. Plán je ten, že auto najede přibližně 200 tisíc km a pak ho prodáme, ze zkušenosti víme, že je to otázka přibližně 4 let.

Řešíme jakou formou nákup financovat. Operativní nebo klasický leasing, úvěr...

Dříve jsme auta kupovali na klasický leasing, nyní máme dvě na OL a řešíme co je vlastně ekonomicky výhodnější. Čím víc do toho zabředávám, tím se mi ta otázka zdá těžší a nejsem schopna dojít k jednoznačnému závěru. Popravdě ani příliš nerozumím účetnímu pohledu a z naší účetní jsem schopna vytáhnout jedinou informaci a to tu, že pro ni je lepší OL, ale jen proto, že s tím má míň práce. Jaká je výhodnost či nevýhodnost jednotlivých druhů financování je otázka, kterou mi není schopna zodpovědět.
    Orientujete se někdo, případně víte kde bych si potřebné informace mohla dohledat? Strávila jsem na netu dvě noci hledáním, ale stále nejsem schopna udělat si srovnání, např. formou nějaké tabulky, kde bych porovnala výhodnost jednotlivých způsobů.
    Jedno hledisko je účetní, druhé je finanční a třetí je taky třeba to, že v případě OL nám odpadá administrativa a běhání kolem, ale zase OL je asi varianta ze všech nejdražší, ne?

Děkuji za jakoukoliv, i dílčí, pomoc. A hezký víkend!

Petra A

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).