Re: ZET: bude zítra schválen?
Ano, tak zní ST 513. Přece nebudete někoho diskriminovat.
Výhledově mají ET používat prakticky všichni, co někdy přijmou platbu v hotovosti. Snad jen toaletářky na WC ne. Tam je nebezpečí z prodlení. :-))
Navíc systém ET má údajně mnoho výhod. Cituji z dnešního tisku: "Systém jim (pozn. restauratérům) ale také přinese spoustu výhod. Například je donutí přejít na nové, modernější technologie, celý celý systém lépe zpřehlední. " Tvrdí ředitel společnosti, která prodává elektronické pokladní systémy.
Takže 18 miliard ročně a mnoho výhod. Za to to stojí, ne?
Hezký den!
Re: ZET: bude zítra schválen?
to je opravdu skvělé vysvětlení
vždyť je spousta lidí, co mají hospodu, do které chodí pár lidí z vesnice, tak kvůli tomu si budou pořizovat drahou elektroniku? (nehledě na tom, že někdo má problémy - zvlášť ve vyšším věku - pustit počítač, pokud ho vůbec má)
některé profese vůbec nechápu, jak si to v praxi představují:
taxikáři už podvádějí nyní, tak už vidím, jak budou do tohoto systému zadávat správné tržby, řemeslníci, kteří přijedou něco opravit do baráku a už nyní se ptají, chcete do na doklad nebo bez dokladu a mnoho dalších
Re: ZET: bude zítra schválen?
A na co asi se pak ty vybrané peníze na daních použijí?
http://archiv.ihned.cz/c1-65153430-sibirske-miliardy-zaplati-stat?utm_source=centrumHP&utm_medium=financebox&utm_content=A&utm_term=position-4
Takže se mi nedivte, že první věc, na kterou se ptám řemeslníka je, zda mi to provede práci bez dokladů...
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
9. 2. 2016 9:57
Očekává se, že zítra bude schválen ZET v PS.
V první etapě se bude týkat 60 000 podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.
Za další 3 měsíce má naběhnout 250 000 podnikatelů ve velkoobchodu a maloobchodu.
Údajně má ZET přinést 18 miliard do SR ročně.
Zase bude o čem diskutovat. :-))
Hezký den!