Hlavní navigace

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti - dar - byt

  • (neregistrovaný) 86.49.13.---

    21. 9. 2012 20:48

    Dobrý den.
    Má klientka v listopadu 2011 dostala na základě darovací smlouvy od svého otce byt v OV.
    Teď má na byt zájemce o koupi.
    Daň z převodu nemovitosti je jasná 3%.
    Má nějakou možnost osvobození od placení daně z příjmu,
    peníze za nemovitost nepoužije na koupi jiného bydlení, v bytě nikdy nebydlela, trvalý pobyt tam nemá.
    Daň z příjmu při prodeji nemovitosti, jak nám bylo řečeno, činí 15% z rozdílu nabývací ceny a prodejní ceny.
    Ale v darovací smlouvě není uvedena cena daru (bytu).
    Z čeho se budě tedy případná daň z příjmu vypočítávat?
    Moc děkuji za odpověď či případnou radu.
    Šárka Fuchsová

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2012 17:17

      Rop

      Ze znalecké ceny ke dni darování bytu ... viz § 10 odst. 5 věta první na konci zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).