Hlavní navigace

Fakturace neplátci DPH

 • (neregistrovaný) 94.229.87.---

  8. 10. 2012 13:24

  Dobry den
  Chtel bych se zeptat  jsem platce DPH a vystavuji  fakturu na Slovensko firme  /tvorba animce - sluzba/ a ona firma neni platcem DPH , ikdyz by mela a upozornil jsem na to onu firmu , ale to je jeji problem . Muzu  mit tedy i ja nejake opletacky  ,pokud vystavim fakturu  uvedu do faktury  , ze ona firma neni platcem DPH.Jde mi  o to abych nakonec to DPH neplatil jeste ja  nakonec za onu firmu.... ptal jsem se na financnim a tam mi rekli  , ze  vlastne  ani neni jine vychodisko  nez ,aby  ona  firma  byla platcem DPH , ale ja je nedonutim samozdrejmne. Takze vystavim fakturu  s cenou BEZ DPH na fakture uvedu , ze ona firma  neni platcem  + dam jeste /196 Council Directive 2006/112/ES /   coz by melo znamenat ze DPH je na one firme...   
  Dekuji za jakoukoli radu 

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2012 22:28

   bez přezdívky

   Dobrý den,

   odpověď na Váš dotaz se skrývá ve správném určení tzv. místa plnění při poskytování služeb podle § 9 zákona o dani z přidané hodnoty.

   Podle tohoto tzv. obecného pravidla, z něhož existují výjimky, musí poskytovatel (dodavatel) rozlišovat, zda je příjemce služby (odběratel) osobou povinnou k dani nebo osobou nepovinnou k dani. Místo plnění se totiž posuzuje v každém uvedeném případě jinak.

   Osobami povinnými k dani, pro účely určení místa plnění u služeb, jsou osoby uskutečňující ekonomickou činnost, např. podnikatelé, pronajímatelé, apod., přičemž platí, že se nemusí jednat o plátce daně z přidané hodnoty. V případě, kdy je služba poskytnuta osobě povinné k dani, se místo plnění stanoví podle sídla odběratele. Ve Vašem případě tedy dochází k přenesení místa plnění na Slovensko, tedy fakturovat budete bez české DPH.

   Současně je nutné zkoumat, kdo bude mít povinnost přiznat (odvést) DPH na Slovensku. Tato otázka závisí na slovenských předpisech.

   S pozdravem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).