Hlavní navigace

Reklamace montáže LPG

• (neregistrovaný) 90.177.106.---

25. 10. 2012 9:05

Dobrý den,
    nechal jsem si namontovat do vozu možnost alternativního paliva LPG. Vše fungovalo v pořádku až po měsíci nastalo že na LPG auto při volnoběhu chcípalo. Došlo tedy k reklamování a auto bylo asi dvakráte u firmy která zařízení montovala aby jej seřídila a uvedla do patřičného stavu. nakonec přišel verdikt, že s danou příčinou si nevědí rady. Zajímalo by mě když nechám danou firmu zařízení demontovat a odstoupím od smlouvy. tak mi v nárazníku zůstane otvor po hrdle na plnění LPG. Je firma uvést auto do původního stavu nebo mi jej může vrátit s těmito otvory v karoserii??
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2012 10:42

bez přezdívky

Dobrý den, k posouzení Vašeho případu bychom potřebovali více informací ohledně stavu vozidla před a po úpravě. Co se týká odstoupení od smlouvy, je totiž podstatné, zda jste se provedením úprav nějak obohatil či nikoliv. Pokud ani po několikáté úpravě namontovaný systém ve vozidle nefunguje řádně, máte samozřejmě možnost od smlouvy odstoupit a tím Vám vznikně právo na vrácení uhrazené ceny. Poté můžete na autoservisu vymáhat náhradu škody, pokud vozidlo tuto škodu utrpělo. Nicméně tato skutečnost je posuzována vždy vzhledem ke konkrétnímu případu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).