Hlavní navigace

Dluh zaměstnance za mzdu

 • 62.141.8.---

  1. 11. 2016 9:26

  Dobrý den,

  Velmi prosím o radu. Náš zaměstnanec byl v srpnu na neschopence, kterou ovšem nám ke zpracování neodeslal a ani tuto zkutečnost neoznámil včas (Jedná se o ZTP zaměstnance, který pracuje z domova). Bohužel mu tak byla potvrzená špatná docházka a mzda za srpen mu byla vyplacena jako kdyby do práce chodil. V září nám zaměstnanec tuto skutečnost dal vědět a potvrdil, že na neschopence bude ještě minimálně dalších 14 dní, ale opět nezaslal neschopenku ani po několika urgencích (nezvedal telefony, nereagoval na e-mail). Byla mu tak za celý měsíc září dána neomluvená absence. Po komunikaci ze sociálkou jsme poté zjistili, že zaměstnance ukončil neschopnost již ke konci srpna a prostě si jen nechodil do práce.

  Podařilo se nám na něho sehnat úplně jiný kontakt, přičemž nám zaměstnanec oznámil, že už se mu nechtělo pracovat, tak prostě nepracoval.

  Dluh za srpnovou mzdu, bych mu normálně srazila v dalším období, ale když jsme mu museli okamžitě ukončit pracovní smlouvu, nemám mu peníze z čeho srazit. Prosím máte s podobnou situací zkušenosti?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).