Hlavní navigace

Zákonák práce ...

  • (neregistrovaný)

    30. 9. 2005 15:30

    Dobrý den,
    od 1.1.2005 jsem zaměstnána jako kontrolorka jakkosti. Název společnosti XXXX7, zabývající se prodejem a nákupem mléčných výrobků.

    Moje pracovní smlouva byla uzavřena na dobu určitou a to do 28.2.2005. Od 1.3.2005 mi zaměsnavatel dodatkem č.1 ke smlouvě změnil dobu určitou na 30.6.2005, od 1.7.2005 mi zase změnil dobu určitou do 30.9.2005, dodatkem č. 4...

    Dne 29.9.2005 jsem obdržela novou pracovní smlouvu, kde mým novým zaměstnavatelem nebude výše uvedená společnost XXXX7 ale nová firma OOOO7, kde předsedou společnosti zůstává můj původní zaměstnavatel... Pozn. v minulosti zaměstnavatel již jednu firmu přivedl do konkurzu... v nové smlouvě je 3měsíční výp.lhůta, ale smlouvá bude trvat do 30.10.2005 !!!

    Nová společnost má uvedeno ve výpisu z obchod.rejstříku Realitní činnost, jak mohu jako kontrolorka jakkosti pracovat ve stejné funkci ale u jiné společnosti ?

    Z toho vyplývá, že uplynutím 30.9.2005 ukončím prac. poměr na dobu určitou... bez uplynutí výpovědní lhůty

    1)Co můžu dělat?

    Děkuji předem za odpovědi.....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2005 18:45

      Zdx. (neregistrovaný)

      Re: Zákonák práce ...
      Vždyť jsem Vám velice podrobně odpověděl na to samé již včera. To je Váš třetí dotaz na stejné téma, a nic nového jste zatím nedoplnila.

    • 30. 9. 2005 20:03

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Zákonák práce ...
      Také nechápu, co jiného byste chtěla vědět.
      První situace: Buď šlo o převod podle § 249 ZP, kde dochází k přechodu práv a povinností zaměstnanců na nového zaměstnavatele. V takovém případě se ale nové smlouvy nevydávají, maximálně dodatky ke smlouvám. V platnosti zůstávájí původní pracovní smlouvy, prostě jakoby zaměstnanci měli pořád stejného zaměstnavatele, akorát že se jmenuje jinak. Takže jestliže šlo o tento převod a byla Vám původní smlouva prodloužena do 30.10., pak skončíte 30.10. a je věcí zaměstnavatele, že pro Vás nemá práci kontrolorky.(to nevím, jak to vyřeší a jakou práci budete ten měsíc vykonávat).
      Druhá situace:Jestliže u Vás nešlo o tento převod, tak zaměstnancům skončí pracovní poměr a pak jsou třeba nabráni k novému zaměstnavateli. Ten Vám předložil novou pracovní smlouvu a buď jste ji podepsala - pak Vám skončí pracovní poměr 30.10 (u nového zaměstnavatele). Nebo jste ji nepodepsala - a pracovní poměr Vám skončil dneska u toho starého zaměstnavatele.
      Nevybranou dovolenou Vám musí každý ze zaměstnavatelů proplatit v poslední mzdě.
      Je nepodstatné, že mu už dříve společnost přišla do konkursu nebo že je předsedou společnosti tentýž člověk. Vás nezaměstnává on jako fyzická osoba, ale společnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).