Hlavní navigace

Rozhodné období pro PPM v ochranné lhůtě

  • (neregistrovaný) 86.49.104.---

    12. 11. 2016 17:45

    Dobrý den, prosím o radu, na PPM budu nastupovat 1.3.2016, v tuto chvíli jsem zaměstnaná na DPČ (do 31.12.2016) malého rozsahu, ale výdělek bude nad 2500Kč/měs (tedy s účastí na pojištění), předtím jsem měla HPP (splňuji podmínky nároku na PPM 270dní účasti na NP, jsem nyní v ochranné lhůtě z HPP). Bude i v mém případě rozhodným obdobím 12měsíců před nástupem na PPM (3/16 - 2/17) a budu tedy dokládat CSSZ příjmy z HPP a DPČ? Či bude počítáma PPM pouze z posledního příjmu, v mém případě DPČ dělen počtem dní, kdy jsem na DPČ pracovala? Dle Zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění § 19: (10) Vznikne-li sociální událost v ochranné lhůtě, postupuje se při určení rozhodného období tak, jako by sociální událost vznikla v den, který bezprostředně následuje po dni, ve kterém skončilo pojištění. Tedy dle tohoto by bylo rozhodné období 12měs před 31.12.2016, tedy celkový příjem od 1/16-12/16 dělen 365? Moc děkuji, nějak se v tom stále ztrácím.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).