Hlavní navigace

Zálovka nebo daňovka?

• (neregistrovaný) 90.182.132.---

28. 11. 2016 12:26

Dobrý den, prosím o názor - dnes jsem dostala podklad pro vystavení zálohové faktury na cca 180.000,-- Kč. Podotýkám a to je je to nejdůležitější - zboží zákazník obdrží až koncem prosince - potom podepíše dodací list.
    Po vystavení za mnou přišli s tím abych na tu částku místo zálohy vystavila daňový doklad - prý kvůli tomu, kdybychom se s nimi chtěli soudit /ale to je jenom úvaha - obchod nenasvědčuje tomu, že by to tak bylo/ tak je daňovka lepší z hlediska práva. Snažila jsem jim vysvětlit, že daňový doklad můžu vystavit v okamžiku, kdy mám k dispozici podepsaný dodací list, ten den je pro mě DUZP pro uvedení na fakturu. Že nemůžu vystavit daňový doklad v listopadu, když zboží nemáme ještě ani koupené - když přivřu oči, tak dobře, my bychom měli DPH v 11/2016 ale zákazník si nemůže toto DPH za 11/2016 do svého přiznání uvést . Ke všemu jde o dodávku kovů nad 100 000,-- takže PDP. Snažili se mě "ukecávat" - povedlo se mi prosadit svou ale prosím o názor ostatních. Je tento postup správný že ano? nebo je nějaká jiná možnost, aby fakturace šla hned do výnosů 11/2016? Moc děkuji za čas.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).