Hlavní navigace

Povinnost k plátcovství DPH

  • (neregistrovaný)

    5. 12. 2012 12:03

    koukal jsem, ze se zmeni hranice pro obrat z 1mil. na 750tis. pro povinnost stat se platcem.
    chtel bych se zeptat, jestli to plati i pro prijem ze zahranici? nebo ze zahranici muzu prijmout penez kolik chci a platcem se nestavam?
    sice s takovym obratem fakt nepocitam, ale rad bych to vedel  ;D

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2012 13:49

      total (neregistrovaný)

      strasne se omlouvam, ze zakladam znova stejny tema, ale nejde mi zareagovat na odpoved :( takze kdybyste vedeli, co delam spatne, tak budu rad za radu i k tomuhle...
      otazka: koukal jsem, ze se zmeni hranice pro obrat z 1mil. na 750tis. pro povinnost stat se platcem.
      chtel bych se zeptat, jestli to plati i pro prijem ze zahranici? nebo ze zahranici muzu prijmout penez kolik chci a platcem se nestavam?
      sice s takovym obratem fakt nepocitam, ale rad bych to vedel 
      Pavel Riha odpoved:To záleží z čeho ten příjem ze zahraničí máte?
      - prijem za praci (pocitacova grafika - pro hry atd...) do USA+ Kanady, dale pak napr. prodej licenci (prodej fotek pres fotobanky)

    • 5. 12. 2012 20:40

      Rop

      Ať uděláte jakýkoliv obrat na službách mimo EU tak se plátcem DPH nestanete. Ale je to pro vás výhodné - uplatníte si vše co u nás nakoupíte ale DPH žádné neodvádíte.

      Pokud poskytnete službu kamkoliv do EU tak se stáváte plátcem DPH ihned. Od 1.1.2013 pak musíte podat přiznání k této službě, ale plátcem se nestáváte.

      Pokud poskytenete službu do ČR tak se pak počítá obrat dle zákona.

      PS: pokud chcete reagovat, tak se musíte zaregistrovat :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).