Hlavní navigace

Sdružení dvou FO - automobil

• (neregistrovaný) 94.112.110.---

6. 12. 2016 20:32

Prosím o radu, mám s kolegou sdružení dvou FO, já (A) vedu veškerou DE, účetní doklady jsou vedeny na mě. Ve sdružení nyní máme dva automobily na úvěr. Obě auta jsou psaná na podnikatele A a úvěr je také na podnikatele A. Jsou plně vložena do sdružení a používána výhradně k podnikání ve sdružení. Náklady na PHM, opravy atd. uplatňujeme v rámci sdružení.
    Nyní potřebujeme koupit další automobil, který bude používán taktéž výhradně v podnikání ve sdružění. Může tento automobil být psán na podnikatele B, ale všechny náklady na opravy, PHM, odpisy, účtovány v rámci sdružení? Včetně odpočtu DPH ve sdružení? Nebo musí být toto auto také na podnikatele A, který je pověřen vedením DE? Podnikatel B podniká také sám v jiné činnosti, ale automobil k této činnosti nepotřebuje. Podnikatel A podniká jen v rámci sdružení. Omlouvám se, jestli je to zmatené, ale nevíme si moc rady. Účetní v současné době nemáme /hledáme novou/ a potřebujeme to rychle vyřešit. Víme že sdružení není úplně ideální, plánujeme založit s.r.o., ale auto musíme vyřešit nyní. Děkujeme, Kamil a Radek

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).